» Türkiye'nin en farklı plajı, Kaputaş Türkiye'nin en farklı plajı, Kaputaş | Doğal Güzellikler | Anasayfa
Fethiye Kaş yolu üzerinde Kalkan'ı 10 km kadar geçtikten sonra sağınızda küçük adaları görmeye başlarsınız manzaranın büyüsüne kapılmış devam ederken az ileride palmiye ağaçları da olsa okyanusta bir ada sanacağınız Kaputaş plajı belirir karşınızda.

Turkuaz mavisine çalan rengi, bembeyaz kumsalı ile bu küçük plaj hemen dikkatimizi çeker. Yol kenarına aracınızı bırakarak onlarca basamaktan inerek Akdeniz’in bu farklı plajına ulaşırsınız. Görünce neden Türkiye’nin en farklı plajı dediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız.

Kaputaş plajını diğer plajlarımızdan farklı kılan sadece manzarası, denizin muhteşem rengi kumsalı değil elbet, Kaputaş plajı kanyon ağzı plajı olmasından dolayı kanyondan gelen sular ile oluşmuş olmasıdır.

Burada deniz girmek ücretsiz fakat temel ihtiyaçlarınızın yanınızda olmasında fayda var. Market restoran vb yerler yok. Araçlarınız sizden metrelerce yükseklikte yok kenarında kalıyor ama endişeye yer yok araçlarınızın hemen yanında jandarma noktası var ve araçlarınız bir nevi güvence altında.

Plaj ince kumlu bir yapıya sahip açık denize bakıyor olmasından dolayı biraz dalgalı olsa da tertemiz suyu, farklı mavisiyle görmeye, yüzmeye değer bir plaj. Kaputaş plajı resimleri sayfamızda Kapuşta plajında sizler için çektiğimiz fotoğrafları inceleyebilirsiniz. Özer Utku tarafından 09 Nisan 2013 15:14:14 tarihinde gönderildi.
 » YORUMLAR
web tasarım 10 Nisan 2013 23:44:07

Ülkemizde o kadar güzel yerler var ki haberimiz yok. Bu kadar kötü pazarlama taktiği olamaz. Bu site sayesinde ülkemizin güzelliklerini keşfediyorum. Çok güzel bir iş yapıyorsunuz teşekkür ederim.

hayat nesesi 10 Nisan 2013 09:57:10

Yıllar önce gitmiştim çok güzel bir yer.

 » CEVAP YAZ

© 2013 HaberGezi.com
HaberGezi.com sitesinde yer alan tüm içerikler HaberGezi.com editörleri ve ziyaretçileri tarafından hazırlanmaktadır. Yazılı izin alınmadan kısmen dahi olsa kullanılması, başka sitelerde yayınlanması, medyada kullanılması yasaktır.