» En Güzel Kıbrıs Plajları En Güzel Kıbrıs Plajları | Yurtdışı | Anasayfa
Akdeniz'in serin sularında yüzmek eşsiz kumsallarında güneşlemek için vize ile uğraşmadan saatlerce yolculuk yapmadan ulaşmak mümkün. Yavruvatan Kıbrıs'ın eşsiz kumsalları, lüks otelleri gece kulüpleri Türk turistlerin yoğun ilgisini çekiyor. Peki, siz hiç Kıbrıs'ın cennet kumsallarını keşfettiniz mi?

Bediz Plajı:
Gazimağusa’nın kuzeyinde bulunan Bediz plajı muhteşem kumsalı ile Kıbrıs gezinizde sizleri Akdeniz’in serin sularıyla buluşmanıza olanak sağlıyor. Şezlong, şemsiye, restoran gibi ihtiyaçlarınızı bulabileceğiniz plaj aynı zamanda Selamis Ören yerine çok yakın mesafede bulunuyor.

Glapsides Plajı:
Bediz plajına yaklaşık 150-200 metre uzaklıkta bulunan Glapsides Plajı, bölgenin en çok tercih edilen plajlardan birisi. Uzun ve ince kumlu olan plajda şezlong, şemsiye fiyatları oldukça uygun ve restoran, mini market gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alanlar mevcut.

Escape Plajı:
Kuzey Kıbrıs’ın en güzel plajı olarak bilinen Escape Plajı, ince altın rengi kumsalı, kristal berraklığında ki suyuyla kendine hayran bırakan güzellikte. Plaj aynı zamanda su sporları içinde oldukça uygun özellikle tüplü dalış, Jet Ski, muz, pedallı bot benzeri birçok aktiviteye katılarak tatilinizde eğlencenin suyunu çıkara bilirsiniz.  Escape Plajı aynı zamanda eğlence içinde ideal bir yer bar ve gece kulüpleri bulunmaktadır.

Denizkızı Plajı:
Girne’nin 10 km batısında bulunan Denizkızı plajı, Kıbrıs’ın korunmuş en iyi plajlarından birisi. Paraşütle atlama, rüzgâr sörfü, su kayağı gibi birçok farklı spor aktivitesinin de yapılabileceği plaj, sakin ve tertemiz bir yer.

Malibu Plajı:
Kıbrıs’ın kristal berraklığında suyu ve tertemiz kumsalıyla bilinen plajdır. Plajda şezlong şemsiye gibi ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Altın Kum plajı:
Yaz aylarında kaplumbağaların yumurtalarını bırakmak üzere geldiği kumsallardan birisi olan uzun ve ince kumlu plaj “Golden Sands Beach” olarak da bilinmektedir.

Acapulco Plajı:
Rüzgâr sörfü ile ünlü plaj Girne’nin yaklaşık 10 km doğusundadır.  

Özer Utku tarafından 26 Haziran 2013 12:16:55 tarihinde gönderildi.
 » YORUMLAR
 » CEVAP YAZ

© 2013 HaberGezi.com
HaberGezi.com sitesinde yer alan tüm içerikler HaberGezi.com editörleri ve ziyaretçileri tarafından hazırlanmaktadır. Yazılı izin alınmadan kısmen dahi olsa kullanılması, başka sitelerde yayınlanması, medyada kullanılması yasaktır.